The 1st No Finish Line (NFL) Athens charity race, lasting 90 hours without finish, at Stavros Niarchos Foundation Cultural Center (SNFCC) in Athens, Greece on Wednesday, April 29, 2017. / Ο πρώτος φιλανθρωπικός αγώνας No Finish Line (NFL) διάρκειας 90 ωρών χωρίς τερματισμό στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (ΚΠΙΣΝ), Αθήνα, 29 Απριλίου 2017. Το No Finish Line είναι αγώνας ευαισθητοποίησης και προσφοράς, όπου μέσα σε 90 συνεχόμενες ώρες, ο κάθε άνθρωπος ανεξαρτήτου ηλικίας μπορεί να προσφέρει περπατώντας ή τρέχοντας χωρίς κανέναν χρονικό ή χιλιομετρικό περιορισμό, όποια στιγμή της ημέρας ή της νύχτας θέλει, για όσες φορές θέλει, με όποιο τρόπο και ρυθμό θέλει και για όση διάρκεια θέλει. Τα έσοδα των συμμετοχών θα διατεθούν στην Ένωση «Μαζί για το Παιδί».
Το No Finish Line της Αθήνας ξενυχτάει Σαββατόβραδο με την καλύτερη παρέα. Εκτός από τους δρομείς του 90ωρου και του 24ωρου αγώνα, ο ηθοποιός, παρουσιαστής και πρεσβευτής του αγώνα Γιώργος Καπουτζίδης τρέχει για την Ενωση «Μαζί για το Παιδί».
Ηταν λίγο πριν τα μεσάνυχτα, όταν ο Γιώργος Καπουτζίδης έβαλε τα αθλητικά του ρούχα και έτρεξε στο Κέντρο Πολιτισμού Ιδρυμα Σταύρος Νιάρχος 10 ολόκληρους γύρους/χιλιόμετρα προσφέροντας και ουσιαστικά στα παιδιά άπορων οικογενειών που έχουν ανάγκη.
Λίγο νωρίτερα είχε έρθει στο ΚΠΙΣΝ και ο πρεσβευτής του αγώνα Νικόλας Κακλαμανάκης…
Το No Finish Line της Αθήνας ολοκληρώνεται το μεσημέρι της Κυριακής με τις βραβεύσεις των κορυφαίων στην κάθε κατηγορία.